Vahva üllatus: Palli õpperada

Palli õpperada Hiiumaa
Vägev vana kuusemets Palli õpperajal

 

  • Pikkus: 1,5km
  • Raskusaste: kerge
  • Aeg: u 1h koos seenekorjamisega
  • Kambas: 4- ja 5-aastane

Palli õpperada oli äge üllatus. 1,5km-pikkune rada algab Palli hästivarustatud telkimisplatsilt ning liigub alguses mööda rannaäärt. Siis pöörab kollaste mummudega märgistatud tee läbi vana imeilusa kuusemetsa ning pärast autotee ületamist algab väikeste matkaliste jaoks vahva takistusrada. Rada on kohati päris kitsas ning loodus mõnusalt lopsakas. Ronida saab ümber kukkunud puude alt ja pealt, vahepeal saab sumbata läbi meetripikkuste sõnajalgade ja proovide mitte järele anda kiusatusele end ojakese vette kasta. Seeni on palju (mmm, õhtul kodus olid pannil praetud kuuseriisikad!) ning raja ääres leidus ohtralt mustikataimi. Vihmasel ajal tasub rada läbida kummikute ja kilepükstega (mille meie olime loomulikult koju jätnud).

Palli õpperada Hiiumaal - kaart
Palli õpperada Hiiumaal – kaart
Palli õpperada Hiiumaa
Laste arvates oli tegu takistusrajaga

 

Mida veel teha?

Pärast matka saab pidada pikniku telkimisplatsil või rannas. Meie matkapäeval oli ilm nii kehvake, et liikusime keha kinnitama Luidjal asuvasse kohvikusse Meite möte. Palli linnuvaatlustorn oli kahjuks suletud. Lähedal on ka kaunis Luidja rand, kus mitmekülgne mänguväljak ning lapsevankrile mugav laudtee otse randa. Loe ka Ristna õpperaja ning muude Kõpu tegevuste kohta siit.

Kolm tarkusetera

  1. Mis on kaksikhammas, metsakährik ja laanik? Õige, need on sambla liigid. Eestis kasvab umbes 130 samblaliiki, metsas sai neid infotahvlite abiga mitmeid uudistada.
  2. Ehmestiivalise vastse rahvakeelne nimetus on “puruvana” – need pullid tegelased ehitavad endale erinevat moodi kodasid ja toimetavad veelkogudes.
  3. Kohtasime ka pirakat putukat nimega nahkjooksik, kes võib Eestis kasvada ligi 4 cm pikkuseks!
Nahkjooksik Hiiumaa Palli õpperada
Nahkjooksik Hiiumaal

Lisa kommentaar