Keila-Joa pargi matkarada: müstiline surnuaed ja mühisev veevulin

Keila-Joa pargi matkarada Keila juga
Keila juga on eriti kaunis jäises rüüs.
  • Pikkus: 2,8km
  • Raskusaste: kerge
  • Aeg: 2h
  • Kambas: 6-aastane, 4-aastane

Keila-Joa pargi matkarada

Keila jõe juga oleme lastega ka varem külastanud, aga seekord võtsime eestmärgiks läbida ka Keila-Joa pargi matkaraja. Rada saab alguse Keila-Joa parklast, kus on olemas ka WC. Meie alustasime rada nii, et alguses jalutasime läbi pargi surnuaiani ning siis naasesime ringiga piki Keila jõe kallast. Lemmikpunktid rajal olid laste jaoks kõrgete lehiste all asuv müstiline väike Benckendorffide kalmistu, Keila jõkke kulgev jää ja lume kiuste teed rajav ojake ning muidugi mühisev ja kohati üllatavalt lai Keila jõgi koos joaga.

Imelikul kombel oli rajal tähistus peaaegu olematu, nii et liikusime loogika ning RMK kaardirakenduse abil. Kuna käisime matkamas nädala sees hommikul, siis oli teisi pargikülastajaid minimaalselt ning matkarajal olime ainukesed. Rada ilmestasid veel mitmed sillad ja trepid ning Varbola linnusest tuntud koomiksi-stiilis infotahvlid. Osaleda sai ka nutimängus, kuid selle olemus jäi minu jaoks arusaamatuks.

Keila-Joa matkarada Keila juga
Keila jõgi osutus laiemaks, kui teda mäletasin.

Kaasa kummikud ning (lume)labidas!

Kogemata panime seekord täppi matkavastustusega. Nimelt oli mõlemal lapsel kaasas lumelabidas, mis osutus asendamatuks lume ja jääga mängimisel, Keila jõkke suubuva pisikese ojakese sügavuse mõõtmisel ning leidis kasutust ka matkakepina. Oja juures toimetades oli palju rõõmu ka kummikutest, sest nii sai katsetada erinevaid viise oja ületamiseks.

Keila-Joa matkarada Keila juga
Selle ojakese äärest oli keeruline lapsi lahkuma veenda.

Kolm tarkusetera

  1. Lehised on Eestisse sissetoodud võõrliik. Nad on hinnatud puud pargihaljastuses, sest on vähenõudlikud ega karda külma. Lehise emakäbid on noorena vahvalt punakasroosad.
  2. Keila juga on 6 meetri kõrgune ja mitmekümne meetri laiune. Võimsuselt on see Narva ja Jägala jugade järel kolmas Eesti juga.
  3. Huvitav fakt on see, et Keila juga valgustatakse õhtuti (alates päikeseloojangust kuni südaööni) igal täis- ja pooltunnil. Pidupäevadel kasutatakse erilisemaid valguslahendusi. Ajavahemikus 16. mai – 31. juuli joavalgust ei kasutata nahkhiirte pesitsusaja tõttu.

Lisa kommentaar